BUZZER ELEMENT STD 6KHZ 15MM | Murata Electronics
6 kHz Standard Buzzer Element 0.591 Dia (15.00mm) 800 Ohms
Images may differ
Available: 491 pcs.
Next delivery: 9261 pcs.
Manufacturer Leadtime: **
Description
The 7BB-15-6 is a common industry Buzzer Elements, Piezo Benders housed in a RoHS compliant Standar package by Murata Electronics made. The 7BB-15-6 is using SPQ 8000 pieces and MSL1 packing size. Buy new and original item from Innovo Technology distributor, contact by email: sales@hk-innovo.com
Technical specifications
| Mfr | Murata Electronics |
| Series | 7BB |
| Package | Bulk |
| Product Status | Obsolete |
| Frequency | 6 kHz |
| Voltage - Input (Max) | - |
| Type | Standard |
| Impedance | 800 Ohms |
| Capacitance @ Frequency | 10000pF @ 1kHz |
| Operating Temperature | - |
| Size / Dimension | 0.591 Dia (15.00mm) |
| Termination | None |
| Base Product Number | 7BB |
Logistics
| Country of origin | HK |
| Customs tariff number | - |
| Original Packaging | Reel with 8000 pieces |
Compliance
| RoHS conform | Yes |
| HTSUS | 8504.40.9580 |
| SVHC free | Yes |