RF MOSFET 28V SOT895A | Ampleon USA Inc.
RF Mosfet 14W SOT-895A
Images may differ
Available: 310 pcs.
Next delivery: 5460 pcs.
Manufacturer Leadtime: **
Description
The BLC6G27-100,112 is a common industry RF FETs, MOSFETs housed in a RoHS compliant SOT-895A package by Ampleon USA Inc. made. The BLC6G27-100,112 is using SPQ 20 pieces and MSL1 packing size. Buy new and original item from Innovo Technology distributor, contact by email: sales@hk-innovo.com
Technical specifications
| Mfr | Ampleon USA Inc. |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Product Status | Obsolete |
| Technology | - |
| Configuration | - |
| Frequency | - |
| Gain | - |
| Current Rating (Amps) | - |
| Noise Figure | - |
| Power - Output | 14W |
| Voltage - Rated | 28 V |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Package / Case | SOT-895A |
| Supplier Device Package | SOT-895A |
| Base Product Number | BLC6G27 |
Logistics
| Country of origin | HK |
| Customs tariff number | - |
| Original Packaging | Reel with 20 pieces |
Compliance
| RoHS conform | Yes |
| HTSUS | 8504.40.9580 |
| SVHC free | Yes |
Search
BLC6G27-100,112 ECAD module
BLC6G27-100,112 datesheet
BLC6G27-100,112 specification
BLC6G27-100,112 certificate
BLC6G27-100,112 component
BLC6G27-100,112 substitute
BLC6G27-100,112 packaging