CONN D-SUB PLUG 9P PNL MNT SLDR | Amphenol ICC (Commercial Products)
9 (5 + 4 Power) Position D-Sub, Combo Plug, Male Pins Connector
Images may differ
Available: 538 pcs.
Next delivery: 10248 pcs.
Manufacturer Leadtime: **
Description
The L77TWB9W4PP3SYRM53 is a common industry D-Sub Connector Assemblies housed in a RoHS compliant Standar package by Amphenol ICC (Commercial Products) made. The L77TWB9W4PP3SYRM53 is using SPQ 200 pieces and MSL1 packing size. Buy new and original item from Innovo Technology distributor, contact by email: sales@hk-innovo.com
Technical specifications
| Mfr | Amphenol ICC (Commercial Products) |
| Series | TW |
| Package | Tray |
| Product Status | Active |
| Connector Style | D-Sub, Combo |
| Connector Type | Plug, Male Pins |
| Number of Positions | 9 (5 + 4 Power) |
| Number of Rows | 2 |
| Mounting Type | Panel Mount, Through Hole |
| Shell Size, Connector Layout | 3 (DB, B) - 9W4 |
| Contact Type | Signal and Power |
| Flange Feature | Board Side (M3) |
| Termination | Solder |
| Shell Material, Finish | Steel, Tin Plated |
| Contact Finish | Gold |
| Contact Finish Thickness | 16.0μin (0.41μm) |
| Ingress Protection | - |
| Material Flammability Rating | - |
| Current Rating (Amps) | 7.5A |
| Backset Spacing | - |
| Features | Board Lock |
| Voltage Rating | 300V |
| Color | Black |
| Contact Form | Machined |
| Dielectric Material | Thermoplastic |
| Wire Gauge | - |
| Contact Material | Brass |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Base Product Number | L77TWB9 |
Logistics
| Country of origin | HK |
| Customs tariff number | - |
| Original Packaging | Reel with 200 pieces |
Compliance
| RoHS conform | Yes |
| HTSUS | 8504.40.9580 |
| SVHC free | Yes |
Search
L77TWB9W4PP3SYRM53 images
L77TWB9W4PP3SYRM53 ECAD module
L77TWB9W4PP3SYRM53 datesheet
L77TWB9W4PP3SYRM53 specification
L77TWB9W4PP3SYRM53 certificate
L77TWB9W4PP3SYRM53 supplier
L77TWB9W4PP3SYRM53 component
L77TWB9W4PP3SYRM53 report
L77TWB9W4PP3SYRM53 substitute
L77TWB9W4PP3SYRM53 packaging
L77TWB9W4PP3SYRM53 sources