CONN D-SUB RCPT 9POS PNL MNT | Amphenol ICC (Commercial Products)
9 (5 + 4 Coax or Power) Position D-Sub, Combo Receptacle, Female Sockets Connector
Images may differ
Available: 538 pcs.
Next delivery: 10248 pcs.
Manufacturer Leadtime: **
Description
The L77TWB9W4SA514R050 is a common industry D-Sub Connector Assemblies housed in a RoHS compliant Standar package by Amphenol ICC (Commercial Products) made. The L77TWB9W4SA514R050 is using SPQ 1000 pieces and MSL1 packing size. Buy new and original item from Innovo Technology distributor, contact by email: sales@hk-innovo.com
Technical specifications
| Mfr | Amphenol ICC (Commercial Products) |
| Series | TW |
| Package | Tray |
| Product Status | Active |
| Connector Style | D-Sub, Combo |
| Connector Type | Receptacle, Female Sockets |
| Number of Positions | 9 (5 + 4 Coax or Power) |
| Number of Rows | 2 |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Shell Size, Connector Layout | 3 (DB, B) - 9W4 |
| Contact Type | Signal and Coax or Power (Not Included) |
| Flange Feature | - |
| Termination | Solder Cup |
| Shell Material, Finish | Steel, Tin Plated |
| Contact Finish | Gold |
| Contact Finish Thickness | 16.0μin (0.41μm) |
| Ingress Protection | - |
| Material Flammability Rating | - |
| Current Rating (Amps) | 7.5A |
| Backset Spacing | - |
| Features | Guide Pin |
| Voltage Rating | 300V |
| Color | Black |
| Contact Form | Machined |
| Dielectric Material | Thermoplastic |
| Wire Gauge | - |
| Contact Material | Bronze |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Base Product Number | L77TWB9 |
Logistics
| Country of origin | HK |
| Customs tariff number | - |
| Original Packaging | Reel with 1000 pieces |
Compliance
| RoHS conform | Yes |
| HTSUS | 8504.40.9580 |
| SVHC free | Yes |
Search
L77TWB9W4SA514R050 images
L77TWB9W4SA514R050 ECAD module
L77TWB9W4SA514R050 datesheet
L77TWB9W4SA514R050 specification
L77TWB9W4SA514R050 certificate
L77TWB9W4SA514R050 supplier
L77TWB9W4SA514R050 component
L77TWB9W4SA514R050 report
L77TWB9W4SA514R050 substitute
L77TWB9W4SA514R050 packaging
L77TWB9W4SA514R050 sources