USB FLASH DRIVE 4GB SLC USB 2.0 | ATP Electronics, Inc.
USB Flash Drive 4GB FLASH - NAND (SLC) USB 2.0
Images may differ
Available: 427 pcs.
Next delivery: 7917 pcs.
Manufacturer Leadtime: **
Description
The AF4GUFEDBK(I)-JABXX is a common industry USB Flash Drives housed in a RoHS compliant Standar package by ATP Electronics, Inc. made. The AF4GUFEDBK(I)-JABXX is using SPQ 49 pieces and MSL1 packing size. Buy new and original item from Innovo Technology distributor, contact by email: sales@hk-innovo.com
Technical specifications
| Mfr | ATP Electronics, Inc. |
| Series | Endura |
| Package | Tray |
| Product Status | Obsolete |
| Memory Size | 4GB |
| Memory Type | FLASH - NAND (SLC) |
| Type | USB 2.0 |
| Speed - Read | 33MB/s |
| Speed - Write | 22MB/s |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Size / Dimension | 33.70mm L x 17.50mm W x 9.40mm H |
| Weight | 0.282 oz (8.0 g) |
Logistics
| Country of origin | HK |
| Customs tariff number | - |
| Original Packaging | Reel with 49 pieces |
Compliance
| RoHS conform | Yes |
| HTSUS | 8504.40.9580 |
| SVHC free | Yes |
Search
AF4GUFEDBK(I)-JABXX stock
AF4GUFEDBK(I)-JABXX images
AF4GUFEDBK(I)-JABXX ECAD module
AF4GUFEDBK(I)-JABXX datesheet
AF4GUFEDBK(I)-JABXX specification
AF4GUFEDBK(I)-JABXX certificate
AF4GUFEDBK(I)-JABXX supplier
AF4GUFEDBK(I)-JABXX component
AF4GUFEDBK(I)-JABXX report
AF4GUFEDBK(I)-JABXX substitute
AF4GUFEDBK(I)-JABXX packaging
AF4GUFEDBK(I)-JABXX sources