IC HALF BRIDGE DRVR 1.2A 19WLCSP | Panasonic Electronic Components
Half Bridge (2) Driver General Purpose DMOS 19-WLCSP (2.41x1.91)
Images may differ
Available: 554 pcs.
Next delivery: 10584 pcs.
Manufacturer Leadtime: **
Description
The AN41400A-PB is a common industry Full Half-Bridge (H Bridge) Drivers housed in a RoHS compliant - package by Panasonic Electronic Components made. The AN41400A-PB is using SPQ 2000 pieces and MSL1 packing size. Buy new and original item from Innovo Technology distributor, contact by email: sales@hk-innovo.com
Technical specifications
| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Obsolete |
| Output Configuration | Half Bridge (2) |
| Applications | General Purpose |
| Interface | Logic |
| Load Type | Inductive |
| Technology | DMOS |
| Rds On (Typ) | 190mOhm |
| Current - Output / Channel | 1.2A |
| Current - Peak Output | - |
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 5.5V |
| Voltage - Load | 2V ~ 13.8V |
| Operating Temperature | -30°C ~ 85°C (TA) |
| Features | - |
| Fault Protection | Over Temperature |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | - |
| Supplier Device Package | 19-WLCSP (2.41x1.91) |
| Base Product Number | AN41400 |
Logistics
| Country of origin | HK |
| Customs tariff number | - |
| Original Packaging | Reel with 2000 pieces |
Compliance
| RoHS conform | Yes |
| HTSUS | 8504.40.9580 |
| SVHC free | Yes |
Search
AN41400A-PB specification