IC SWITCH SPDT X 1 5OHM 8SON | Texas Instruments
1 Circuit IC Switch 2:1 5Ohm (Typ) 8-SON (4x4)
Images may differ
Unit Price ($ / pc.)
0.43935 $
*
Available: 268 pcs.
Next delivery: 4578 pcs.
Manufacturer Leadtime: 6 Weeks **
Description
The TS12A12511DRJR is a common industry Analog Switches, Multiplexers, Demultiplexers housed in a RoHS compliant 8-WDFN Exposed Pad package by Texas Instruments made. The TS12A12511DRJR is using SPQ 1000 pieces and MSL1 packing size. Buy new and original item from Innovo Technology distributor, contact by email: sales@hk-innovo.com
Technical specifications
| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Switch Circuit | SPDT |
| Multiplexer/Demultiplexer Circuit | 2:1 |
| Number of Circuits | 1 |
| On-State Resistance (Max) | 5Ohm (Typ) |
| Channel-to-Channel Matching (ΔRon) | 1Ohm |
| Voltage - Supply, Single (V+) | 2.7V ~ 12V |
| Voltage - Supply, Dual (V±) | ±2.7V ~ 6V |
| Switch Time (Ton, Toff) (Max) | 95ns, 50ns |
| -3db Bandwidth | 93MHz |
| Charge Injection | 26pC |
| Channel Capacitance (CS(off), CD(off)) | 14pF |
| Current - Leakage (IS(off)) (Max) | 1nA |
| Crosstalk | -70dB @ 1MHz |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-WDFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 8-SON (4x4) |
| Base Product Number | TS12A12511 |
Logistics
| Country of origin | HK |
| Customs tariff number | - |
| Original Packaging | Reel with 1000 pieces |
Compliance
| RoHS conform | Yes |
| HTSUS | 8504.40.9580 |
| SVHC free | Yes |
Search
TS12A12511DRJR ECAD module
TS12A12511DRJR specification
TS12A12511DRJR certificate
TS12A12511DRJR substitute