IC CLOCK 32KHZ W/ALARM 8-PIN | Microchip Technology
IC Clock, Digital Trimmer IC 32kHz 1 Output Die
Images may differ
Available: 713 pcs.
Next delivery: 13923 pcs.
Manufacturer Leadtime: **
Description
The E1467DE2-DIT is a common industry Application Specific Clock/Timing housed in a RoHS compliant Die package by Microchip Technology made. The E1467DE2-DIT is using SPQ 3200 pieces and MSL1 packing size. Buy new and original item from Innovo Technology distributor, contact by email: sales@hk-innovo.com
Technical specifications
| Mfr | Microchip Technology |
| Series | - |
| Package | Tray |
| Product Status | Obsolete |
| Programmable | Not Verified |
| PLL | No |
| Main Purpose | - |
| Input | - |
| Output | - |
| Number of Circuits | 1 |
| Ratio - Input:Output | 1:1 |
| Differential - Input:Output | No/No |
| Frequency - Max | 32kHz |
| Voltage - Supply | 1.1V ~ 2.2V |
| Operating Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | Die |
| Supplier Device Package | Die |
| Base Product Number | E1467D |
Logistics
| Country of origin | HK |
| Customs tariff number | - |
| Original Packaging | Reel with 3200 pieces |
Compliance
| RoHS conform | Yes |
| HTSUS | 8504.40.9580 |
| SVHC free | Yes |
Search
E1467DE2-DIT specification