RF DIR COUPLER 860-960MHZ 0805 | Johanson Technology Inc.
RF Directional Coupler General Purpose 860 ~ 960MHz 10 ± 1dB 0805 (2012 Metric)
Images may differ
Unit Price ($ / pc.)
0.243385 $
*
Available: 283 pcs.
Next delivery: 4893 pcs.
Manufacturer Leadtime: 15 Weeks **
Description
The 0910CF15B0100001E is a common industry RF Directional Coupler housed in a RoHS compliant 0805 (2012 Metric) package by Johanson Technology Inc. made. The 0910CF15B0100001E is using SPQ 4000 pieces and MSL1 packing size. Buy new and original item from Innovo Technology distributor, contact by email: sales@hk-innovo.com
Technical specifications
| Mfr | Johanson Technology Inc. |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Coupler Type | Coupler, With Filter |
| Frequency | 860 ~ 960MHz |
| Coupling Factor | 10 ± 1dB |
| Applications | General Purpose |
| Insertion Loss | 1.2dB |
| Power - Max | - |
| Isolation | 30dB |
| Return Loss | 20dB |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) |
| Supplier Device Package | 0805 |
Logistics
| Country of origin | HK |
| Customs tariff number | - |
| Original Packaging | Reel with 4000 pieces |
Compliance
| RoHS conform | Yes |
| HTSUS | 8504.40.9580 |
| SVHC free | Yes |
Search
0910CF15B0100001E ECAD module
0910CF15B0100001E datesheet
0910CF15B0100001E specification
0910CF15B0100001E certificate
0910CF15B0100001E supplier
0910CF15B0100001E component
0910CF15B0100001E substitute
0910CF15B0100001E packaging
0910CF15B0100001E sources