RF PWR DVDR 810MHZ-960MHZ 8SOIC | Mini-Circuits
RF Power Divider 810 MHz ~ 960 MHz Isolation (Min) 18dB, 1.15 VSWR (Typ), 3° Imbalance (Max) 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Images may differ
Available: 189 pcs.
Next delivery: 2919 pcs.
Manufacturer Leadtime: **
Description
The BP2C+ is a common industry RF Power Dividers/Splitters housed in a RoHS compliant 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) package by Mini-Circuits made. The BP2C+ is using SPQ 1000 pieces and MSL1 packing size. Buy new and original item from Innovo Technology distributor, contact by email: sales@hk-innovo.com
Technical specifications
| Mfr | Mini-Circuits |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Obsolete |
| Insertion Loss | 0.4dB |
| Frequency | 810 MHz ~ 960 MHz |
| Specifications | Isolation (Min) 18dB, 1.15 VSWR (Typ), 3° Imbalance (Max) |
| Size / Dimension | - |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
Logistics
| Country of origin | HK |
| Customs tariff number | - |
| Original Packaging | Reel with 1000 pieces |
Compliance
| RoHS conform | Yes |
| HTSUS | 8504.40.9580 |
| SVHC free | Yes |