RF PWR DVDR 2.7GHZ-4GHZ SOT23-6 | Mini-Circuits
RF Power Divider 2.7 GHz ~ 4 GHz Isolation (Min) 10dB, 1.5 VSWR (Max), 8° Imbalance (Max) SOT-23-6
Images may differ
Available: 189 pcs.
Next delivery: 2919 pcs.
Manufacturer Leadtime: **
Description
The SP-2L+ is a common industry RF Power Dividers/Splitters housed in a RoHS compliant SOT-23-6 package by Mini-Circuits made. The SP-2L+ is using SPQ 500 pieces and MSL1 packing size. Buy new and original item from Innovo Technology distributor, contact by email: sales@hk-innovo.com
Technical specifications
| Mfr | Mini-Circuits |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Obsolete |
| Insertion Loss | 0.75dB |
| Frequency | 2.7 GHz ~ 4 GHz |
| Specifications | Isolation (Min) 10dB, 1.5 VSWR (Max), 8° Imbalance (Max) |
| Size / Dimension | 0.114" L x 0.059" W x 0.064" H (2.90mm x 1.51mm x 1.63mm) |
| Package / Case | SOT-23-6 |
Logistics
| Country of origin | HK |
| Customs tariff number | - |
| Original Packaging | Reel with 500 pieces |
Compliance
| RoHS conform | Yes |
| HTSUS | 8504.40.9580 |
| SVHC free | Yes |