RF PWR DVDR 5MHZ-1.3GHZ 10SMD | Mini-Circuits
RF Power Divider 5 MHz ~ 1.3 GHz Isolation (Min) 15dB, 1.56 VSWR (Max)15° Imbalance (Max) 10-SMD, Flat Leads
Images may differ
Unit Price ($ / pc.)
3.95625 $
*
Available: 189 pcs.
Next delivery: 2919 pcs.
Manufacturer Leadtime: 9 Weeks **
Description
The SCA-4-132+ is a common industry RF Power Dividers/Splitters housed in a RoHS compliant 10-SMD, Flat Leads package by Mini-Circuits made. The SCA-4-132+ is using SPQ 1000 pieces and MSL1 packing size. Buy new and original item from Innovo Technology distributor, contact by email: sales@hk-innovo.com
Technical specifications
| Mfr | Mini-Circuits |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Insertion Loss | 2dB |
| Frequency | 5 MHz ~ 1.3 GHz |
| Specifications | Isolation (Min) 15dB, 1.56 VSWR (Max)15° Imbalance (Max) |
| Size / Dimension | 0.300" L x 0.250" W x 0.195" H (7.62mm x 6.35mm x 4.96mm) |
| Package / Case | 10-SMD, Flat Leads |
Logistics
| Country of origin | HK |
| Customs tariff number | - |
| Original Packaging | Reel with 1000 pieces |
Compliance
| RoHS conform | Yes |
| HTSUS | 8504.40.9580 |
| SVHC free | Yes |