RF PWR DVDR 6GHZ-15GHZ 28SMD | Mini-Circuits
RF Power Divider 6 GHz ~ 15 GHz Isolation (Min) 16dB, 1.9 VSWR (Typ) 28-SMD Module
Images may differ
Unit Price ($ / pc.)
72.34376 $
*
Available: 189 pcs.
Next delivery: 2919 pcs.
Manufacturer Leadtime: 9 Weeks **
Description
The SEPS-8-153+ is a common industry RF Power Dividers/Splitters housed in a RoHS compliant 28-SMD Module package by Mini-Circuits made. The SEPS-8-153+ is using SPQ 125 pieces and MSL1 packing size. Buy new and original item from Innovo Technology distributor, contact by email: sales@hk-innovo.com
Technical specifications
| Mfr | Mini-Circuits |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Insertion Loss | 3.5dB |
| Frequency | 6 GHz ~ 15 GHz |
| Specifications | Isolation (Min) 16dB, 1.9 VSWR (Typ) |
| Size / Dimension | 0.650" L x 0.630" W x 0.035" H (16.51mm x 16.00mm x 0.89mm) |
| Package / Case | 28-SMD Module |
Logistics
| Country of origin | HK |
| Customs tariff number | - |
| Original Packaging | Reel with 125 pieces |
Compliance
| RoHS conform | Yes |
| HTSUS | 8504.40.9580 |
| SVHC free | Yes |
Search
SEPS-8-153+ specification