RF PWR DVDR 700MHZ-2.7GHZ 24SMD | Mini-Circuits
RF Power Divider 700 MHz ~ 2.7 GHz Isolation (Min) 14dB, 1.7 VSWR (Max), 19° Imbalance (Max) 24-SMD, No Lead
Images may differ
Unit Price ($ / pc.)
57.7938 $
*
Available: 189 pcs.
Next delivery: 2919 pcs.
Manufacturer Leadtime: 9 Weeks **
Description
The SEPS-8-272+ is a common industry RF Power Dividers/Splitters housed in a RoHS compliant 24-SMD, No Lead package by Mini-Circuits made. The SEPS-8-272+ is using SPQ 100 pieces and MSL1 packing size. Buy new and original item from Innovo Technology distributor, contact by email: sales@hk-innovo.com
Technical specifications
| Mfr | Mini-Circuits |
| Series | - |
| Package | Tray |
| Product Status | Active |
| Insertion Loss | 2.8dB |
| Frequency | 700 MHz ~ 2.7 GHz |
| Specifications | Isolation (Min) 14dB, 1.7 VSWR (Max), 19° Imbalance (Max) |
| Size / Dimension | 1.420" L x 0.930" W x 0.255" H (36.07mm x 23.62mm x 6.48mm) |
| Package / Case | 24-SMD, No Lead |
Logistics
| Country of origin | HK |
| Customs tariff number | - |
| Original Packaging | Reel with 100 pieces |
Compliance
| RoHS conform | Yes |
| HTSUS | 8504.40.9580 |
| SVHC free | Yes |
Search
SEPS-8-272+ specification