IC AMP LTE 2.5GHZ-3.5GHZ 12MCLP | Mini-Circuits
RF Amplifier IC LTE, Radar, UMTS, WiFi, WiMAX, WLAN 2.5GHz ~ 3.5GHz 12-MCLP (3x3)
Images may differ
Unit Price ($ / pc.)
1.975 $
*
Available: 189 pcs.
Next delivery: 2919 pcs.
Manufacturer Leadtime: 11 Weeks **
Description
The PMA3-352GLN+ is a common industry RF Amplifiers housed in a RoHS compliant 12-VQFN Exposed Pad package by Mini-Circuits made. The PMA3-352GLN+ is using SPQ 500 pieces and MSL1 packing size. Buy new and original item from Innovo Technology distributor, contact by email: sales@hk-innovo.com
Technical specifications
| Mfr | Mini-Circuits |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Frequency | 2.5GHz ~ 3.5GHz |
| P1dB | 14.9dBm |
| Gain | 30.6dB |
| Noise Figure | 0.7dB |
| RF Type | LTE, Radar, UMTS, WiFi, WiMAX, WLAN |
| Voltage - Supply | 4.75V ~ 5.25V |
| Current - Supply | 69mA |
| Test Frequency | 2.7GHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 12-VQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 12-MCLP (3x3) |
| Base Product Number | PMA3 |
Logistics
| Country of origin | HK |
| Customs tariff number | - |
| Original Packaging | Reel with 500 pieces |
Compliance
| RoHS conform | Yes |
| HTSUS | 8504.40.9580 |
| SVHC free | Yes |
Search
PMA3-352GLN+ specification