IC AMP GSM 250MHZ-2.5GHZ SOT89-3 | Skyworks Solutions Inc.
RF Amplifier IC GSM, ISM, PCS, WCDMA 250MHz ~ 2.5GHz SOT-89-3
Images may differ
Available: 255 pcs.
Next delivery: 4305 pcs.
Manufacturer Leadtime: **
Description
The SKY65009-70LF is a common industry RF Amplifiers housed in a RoHS compliant TO-243AA package by Skyworks Solutions Inc. made. The SKY65009-70LF is using SPQ 1000 pieces and MSL1 packing size. Buy new and original item from Innovo Technology distributor, contact by email: sales@hk-innovo.com
Technical specifications
| Mfr | Skyworks Solutions Inc. |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Obsolete |
| Frequency | 250MHz ~ 2.5GHz |
| P1dB | 25dBm |
| Gain | 22dB |
| Noise Figure | 6.5dB |
| RF Type | GSM, ISM, PCS, WCDMA |
| Voltage - Supply | 3.3V, 5V |
| Current - Supply | 100mA |
| Test Frequency | 450MHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | TO-243AA |
| Supplier Device Package | SOT-89-3 |
Logistics
| Country of origin | HK |
| Customs tariff number | - |
| Original Packaging | Reel with 1000 pieces |
Compliance
| RoHS conform | Yes |
| HTSUS | 8504.40.9580 |
| SVHC free | Yes |
Search
SKY65009-70LF ECAD module
SKY65009-70LF specification
SKY65009-70LF certificate