IC RF DETECT 10MHZ-1.3GHZ 16QSOP | Analog Devices Inc.
RF Detector IC 10MHz ~ 1.3GHz -10dBm ~ 10dBm 16-SSOP (0.154", 3.90mm Width) Exposed Pad
Images may differ
Unit Price ($ / pc.)
36.67674 $
*
Available: 576 pcs.
Next delivery: 11046 pcs.
Manufacturer Leadtime: 13 Weeks **
Description
The HMC439QS16GTR is a common industry RF Detectors housed in a RoHS compliant 16-SSOP (0.154", 3.90mm Width) Exposed Pad package by Analog Devices Inc. made. The HMC439QS16GTR is using SPQ 500 pieces and MSL1 packing size. Buy new and original item from Innovo Technology distributor, contact by email: sales@hk-innovo.com
Technical specifications
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Frequency | 10MHz ~ 1.3GHz |
| RF Type | - |
| Input Range | -10dBm ~ 10dBm |
| Accuracy | - |
| Voltage - Supply | 5V |
| Current - Supply | 96 mA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 16-SSOP (0.154", 3.90mm Width) Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 16-QSOP-EP |
| Base Product Number | HMC439 |
Logistics
| Country of origin | HK |
| Customs tariff number | - |
| Original Packaging | Reel with 500 pieces |
Compliance
| RoHS conform | Yes |
| HTSUS | 8504.40.9580 |
| SVHC free | Yes |
Search
HMC439QS16GTR ECAD module
HMC439QS16GTR specification
HMC439QS16GTR certificate