RF PWR DVDR 5.1GHZ-6.5GHZ 12VQFN | Mini-Circuits
RF Power Divider 5.1 GHz ~ 6.5 GHz Isolation (Min) 15dB, 1.6 VSWR (Typ), 8° Imbalance (Max) 12-VQFN Exposed Pad
Images may differ
Available: 189 pcs.
Next delivery: 2919 pcs.
Manufacturer Leadtime: **
Description
The WP4A+ is a common industry RF Power Dividers/Splitters housed in a RoHS compliant 12-VQFN Exposed Pad package by Mini-Circuits made. The WP4A+ is using SPQ 2000 pieces and MSL1 packing size. Buy new and original item from Innovo Technology distributor, contact by email: sales@hk-innovo.com
Technical specifications
| Mfr | Mini-Circuits |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Obsolete |
| Insertion Loss | 0.9dB |
| Frequency | 5.1 GHz ~ 6.5 GHz |
| Specifications | Isolation (Min) 15dB, 1.6 VSWR (Typ), 8° Imbalance (Max) |
| Size / Dimension | 0.118" L x 0.118" W x 0.039" H (3.00mm x 3.00mm x 0.99mm) |
| Package / Case | 12-VQFN Exposed Pad |
Logistics
| Country of origin | HK |
| Customs tariff number | - |
| Original Packaging | Reel with 2000 pieces |
Compliance
| RoHS conform | Yes |
| HTSUS | 8504.40.9580 |
| SVHC free | Yes |