RF PWR DVDR 0 HZ-6GHZ 16SMD | Mini-Circuits
RF Power Divider 0 Hz ~ 6 GHz Isolation (Typ) 7dB, 1.65 VSWR (Max), 14° Imbalance (Max) 16-SMD, No Lead
Images may differ
Unit Price ($ / pc.)
12.55 $
*
Available: 189 pcs.
Next delivery: 2919 pcs.
Manufacturer Leadtime: 9 Weeks **
Description
The SRSC-4-63+ is a common industry RF Power Dividers/Splitters housed in a RoHS compliant 16-SMD, No Lead package by Mini-Circuits made. The SRSC-4-63+ is using SPQ 500 pieces and MSL1 packing size. Buy new and original item from Innovo Technology distributor, contact by email: sales@hk-innovo.com
Technical specifications
| Mfr | Mini-Circuits |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Insertion Loss | 12.5dB |
| Frequency | 0 Hz ~ 6 GHz |
| Specifications | Isolation (Typ) 7dB, 1.65 VSWR (Max), 14° Imbalance (Max) |
| Size / Dimension | 0.500" L x 0.500" W x 0.200" H (12.70mm x 12.70mm x 5.08mm) |
| Package / Case | 16-SMD, No Lead |
Logistics
| Country of origin | HK |
| Customs tariff number | - |
| Original Packaging | Reel with 500 pieces |
Compliance
| RoHS conform | Yes |
| HTSUS | 8504.40.9580 |
| SVHC free | Yes |